Pogoda jutro Pogoda Poznań
2012

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Ze Stęszewa do Buku przebudowaną drogą: podpisano umowę
KaT | aktualizacja: Środa, 4 2021 roku, godzina 07: 1

Etap inwestycji obejmie przebudowę DW 306 pomiędzy Bukiem i granicą gminy.

Ze Stęszewa do Buku przebudowaną drogą: podpisano umowę
WZDW w Poznaniu

W środę Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu zawarł umowę z firmą COLAS Polska na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 306 pomiędzy Bukiem i granicą gmin Buk / Stęszew. - Odcinek o długości 3,7 km w Buku to jeden z dwóch etapów rozbudowy drogi nr 306 zaplanowanych do realizacji w latach 2021-2023. Równolegle trwa jeszcze postępowanie przetargowe dla odcinka o długości 8,6 km w granicach gminy Stęszew. To kontynuacja inwestycji rozpoczętej w 2017 roku - wyjaśnia Paulina Jęczmionka-Majchrzak z WZDW w Poznaniu. - Z uwagi na lokalizację i natężenie ruchu ma ona strategiczne znaczenie dla poprawy warunków i bezpieczeństwa ruchu oraz dalszego rozwoju i rozbudowy sieci połączeń drogowych w regionie - dodaje.

W latach 2017 - 2020 przebudowano ponad 8 km trasy za prawie 28 mln złotych. Teraz ruszy kolejny etap robót na odcinku niemal 4 kilometrów. Prace mają pochłonąć prawie 15 mln złotych i zakończyć się w 2023 roku. Także do 2023 roku ma potrwać przebudowa odcinka w gminie Stęszew o długości 8,6 km. Postępowanie przetargowe trwa - najtańszą ofertę i w tym przypadku złożyła firma COLAS Polska. Chce wykonać inwestycję za nieco ponad 25 mln złotych.

Przy drodze mają pojawić się chodniki i ścieżki rowerowe, jezdnia ma zostać poszerzona, a dodatkowo ma się tu pojawić kanalizacja deszczowa, przebudowane zostaną skrzyżowania, rowy czy pobocza.