Pogoda jutro Pogoda Poznań
205

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Policjanci zatrzymali Audi bez świateł. "Kierowca mówił chaotycznie i miał zwężone źrenice"
j | aktualizacja: Środa, 4 2021 roku, godzina 07: 1

Okazało się, że 29-latek miał w aucie narkotyki.

Policjanci zatrzymali Audi bez świateł.
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | Policja

W niedzielny świąteczny poranek w Czarnkowie na ulicy Ogrodowej policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi, który poruszał się bez włączonych świateł. Za kierownicą auta siedział 29-letni mieszkaniec gminy Trzcianka.

W trakcie legitymowania mężczyzna był wyjątkowo pobudzony, mówił chaotycznie, a także miał zwężone źrenice. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, w związku z czym postanowili zbadać go na zawartość narkotyków - relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra , oficer prasowy policji w Czarnkowie.

Użycie testera wykazało, że miał w organizmie amfetaminę. Od 29-latka pobrano krew do badań laboratoryjnych oraz zatrzymano mu prawo jazdy. Podczas przeszukania jego pojazdu oraz odzieży funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki strunowe z zawartością kilku porcji amfetaminy - dodaje.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Jeśli potwierdzi się, że kierował autem pod wpływem amfetaminy, odpowie on również i za to przestępstwo. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.