Pogoda jutro Pogoda Poznań
2720

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Są wyniki rekrutacji do przedszkoli. Zdecydowana większość dzieci ma zapewnione miejsce
j | aktualizacja: Piątek, 4 2021 roku, godzina 16: 1

Poznańskie przedszkola właśnie ogłosiły wyniki pierwszego etapu rekrutacji.

Są wyniki rekrutacji do przedszkoli. Zdecydowana większość dzieci ma zapewnione miejsce
UMP

Miasto deklaruje, że zadbało o to, by zapewnić opiekę wszystkim chętnym dzieciom w wieku 3-6 lat. Przygotowano aż 17 355 miejsc.

Ponad 11,5 tys. rodziców (dokładnie 11 593) zadeklarowało, że ich dziecko będzie kontynuować naukę w obecnej placówce. Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wpłynęło 4975 wniosków o przyjęcie nowego kandydata (około 350 mniej niż w roku ubiegłym). Liczba zakwalifikowanych wyniosła 4601 (to aż 92 proc. wszystkich dzieci, biorących udział w rekrutacji) - poinformowali miejscy urzędnicy.

Rodzice tych maluchów do 21 kwietnia muszą potwierdzić wolę zapisu dziecka. Można to zrobić drogą elektroniczną, za pomocą systemu NABÓR lub bezpośrednio w przedszkolu. Brak pisemnego potwierdzenie jest jednoznaczne z rezygnacją z dalszego procesu rekrutacji. Do żadnej placówki, na ten moment, nie zakwalifikowało się 374 dzieci. To dużo mniej niż w roku ubiegłym, wówczas było to 766 maluchów. Na niezakwalifikowane dzieci nadal czeka 1542 wolnych miejsc - tłumaczą urzędnicy.

26 kwietnia przedszkola ogłoszą listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych. Rodzice i opiekunowie dzieci, które nie dostały się do wybranej placówki mogą złożyć odwołanie. Mają na to 7 dni od ogłoszenia listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych. Procedura odwoławcza potrwa do 19 maja.

W przypadku, gdy kandydat nie zostanie zakwalifikowany i przyjęty do żadnej placówki rodzic otrzyma imienne skierowanie dla swojego dziecka do przedszkola, szkoły podstawowej z oddziałami przedszkolnymi lub przedszkola publicznego prowadzonego przez inny organ, które dysponuje wolnymi miejscami. Skierowania będą sporządzane w dniach od 20 maja do 16 czerwca - dodają przedstawiciele miasta.

Jeśli rodzic nie skorzysta z tego rozwiązania, może brać udział w rekrutacji uzupełniającej, która rozpocznie się 18 czerwca. Wezmą w niej udział przedszkola, które dysponować będą jeszcze wolnymi miejscami. Wnioski będą przyjmowane do 22 czerwca.