Pogoda jutro Pogoda Poznań
2720

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Prezes Allegro wśród najlepiej zarabiających prezesów w Polsce
KaT | aktualizacja: Wtorek, 5 2021 roku, godzina 04: 1

Business Insider opublikował ranking zarobków polskich prezesów.

Prezes Allegro wśród najlepiej zarabiających prezesów w Polsce
Zdjęcie ilustracyjne | _Alicja_ / pixabay.com

Rok 2020, dla wielu branż bardzo trudny ze względu na pandemię, okazał się zaskakująco dobry chociażby dla branży gier komputerowych. - Średnie pobory prezesów w największych 60 zbadanych przez nas spółkach giełdowych wzrosły w ubiegłym roku o 9,9 proc. do 263 tys. miesięcznie (koszty pracodawcy) - podaje businessinsider.com.

Numerem jeden w Polsce jest prezes CD Projekt Adam Kiciński. Jego firma wypuściła w ubiegłym roku na rynek grę Cyberpunk 2077. W ubiegłym roku Kiciński zarobił prawie 30 mln złotych, co daje miesięcznie prawie 2,5 mln złotych wynagrodzenia. Na drugim miejscu znalazł się prezes spółki Comarch Janusz Filipiak z miesięcznym wynagrodzeniem na poziomie 1,5 mln złotych. Podium zamyka Maciej Zużalek z Ten Square Games z podobnym miesięcznym wynagrodzeniem.

Na czwartym miejscu uplasował się Francois Nuyts, prezes związanego z Poznaniem Allegro. On może liczyć na zarobki miesięczne rzędu prawie 0,9 mln złotych. Przy tak astronomicznych zarobkach "skromniej" wyglądają wynagrodzenia prezesów z końca rankingu. Na 54. miejscu znalazł się prezes Dino Polska wywodzącego się z Krotoszyna - Szymon Piduch. Co miesiąc może liczyć na 37 tysięcy złotych wynagrodzenia. Tuż za nim, na 55. pozycji, jest Luis Amaral, prezes związanej z Poznaniem grupy Eurocash. W jego przypadku mówimy o miesięcznym wynagrodzeniu na poziomie 29 tysięcy złotych.