Pogoda jutro Pogoda Poznań
2921

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Jak dojechać do punktu szczepień na Stadionie Miejskim?
KaT | aktualizacja: Wtorek, 5 2021 roku, godzina 04: 1

Poznański Punkt Szczepień Powszechnych zacznie działać w środę, 5 maja.

Jak dojechać do punktu szczepień na Stadionie Miejskim?
UM Poznań

Punkt zlokalizowano na pierwszym poziomie stadionu przy ulicy Bułgarskiej. - Winda będzie dostępna tylko dla osób z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi - mogą się one zgłosić (przy wejściu, przy schodach) do obsługi, która umożliwi skorzystanie z urządzenia - wyjaśniają urzędnicy.

- Dla osób jadących samochodem: wjazd na parking wyznaczony został od strony ul. Ptasiej. Prosimy kierować się na parking D. Po wyjściu z samochodu trzeba przejść do strefy stadionowej, w kierunku wejścia na promenadę i do punktu szczepień. Parking jest bezpłatny dla pacjentów - dodają.

- Dla osób, które chcą przyjechać komunikacją miejską: najprościej wysiąść na przystanku "Stadion Miejski" - aby ułatwić dotarcie do celu, jego nazwa zostanie tymczasowo zmieniona na "Stadion Miejski - Punkt Szczepień". Zatrzymują się tam linie tramwajowe: 1,6,13,15 oraz autobusowe: 145, 163, 191 i 193. Do punktu najłatwiej dojść wprost ulicą Bułgarską.

Aby zostać zaszczepionym w tym punkcie, trzeba się wcześniej zarejestrować - przez infolinię (nr 989), e-rejestrację, SMS (na numer 664 908 556 lub 880 333 333 trzeba wysłać SMS o treści: "SzczepimySie") lub przez miejską infolinię Poznań Kontakt (nr 61 646 33 44).

- Przy rejestracji telefonicznej brany jest pod uwagę stan zdrowia osób zainteresowanych szczepieniem. Osoby zdrowe, sprawne fizycznie i mobilne będą zapisywane na Stadion Miejski. Osoby z chorobami przewlekłymi, z przeciwwskazaniami do szczepień, z ograniczoną sprawnością ruchową i dostępnością do transportu samochodowego będą zapisywane do punktu w szpitalu im. F. Raszei. Przy rejestracji zostanie wskazana data i godzina szczepienia - zaznaczają urzędnicy.

Punkt jest finansowany z budżetu miasta oraz NFZ.