Pogoda jutro Pogoda Poznań
2720

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Prezydent nadał stopień generalski szefowi wielkopolskich strażaków
j | aktualizacja: Wtorek, 5 2021 roku, godzina 04: 1

Prezydent nadał stopień generalski szefowi wielkopolskich strażaków
KW PSP Poznań

Jak czytamy na oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - dziś Andrzej Duda, na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, nadał stopnie generalskie czterem oficerom Państwowej Straży Pożarnej. - wśród nich jest st. bryg. Dariusz Matczak, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej - awansowany do stopnia nadbrygadiera.

Dariusz Matczak służbę w straży rozpoczął w 1994 r. jako kadet Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Później pracował między innymi w Poznaniu i Nowym Tomyślu. W 2016 roku został zastępcą wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, a od stycznia 2020 roku pełni funkcję komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Wręczenie nominacji przez Prezydenta odbędzie się 7 maja 2021 r. o godz. 11:30 przed Pałacem Prezydenckim w czasie uroczystych obchodów, które zorganizowane zostaną z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka.

Przy okazji przypominamy, że właśnie dziś wszyscy strażacy obchodzą swoje święto. Dzień Strażaka przypada 4 maja - w dniu upamiętniającym świętego Floriana - patrona wykonawców zawodów związanych z ogniem.