Pogoda jutro Pogoda Poznań
2417

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

14-latka postawiła na nogi służby. Zgłosiła gwałt
j | aktualizacja: Wtorek, 5 2021 roku, godzina 04: 1

Teraz autorka "głupiego żartu" może ponieść poważne, realne konsekwencje.

14-latka postawiła na nogi służby. Zgłosiła gwałt
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | Policja

W poniedziałek około godziny 22:30 dyżurnemu Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie została przekazana informacja o gwałcie na 14-latce. Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze.

Jak ustalili funkcjonariusze Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii zaangażowani w ustalenie sprawcy tego przestępstwa, do żadnego gwałtu nie doszło, a 14-latka wymyśliła całą historię. Nieletnia mieszkanka Gniezna tłumaczyła swoje zachowanie w ten sposób, że znajdowała się po spożyciu alkoholu - relacjonuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy policji w Gnieźnie.

Dziewczyna może ponieść poważne konsekwencje. Sprawą 14-latki zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci apelują o więcej rozsądku. Służba dyżurna reagując na każde zgłoszenie, zleca czynności patrolom, a także na miejsce są wzywani funkcjonariusze w czasie wolnym, wtedy okazuje się, że policjanci angażują się niepotrzebnie, tracąc cenny czas, który jest przeznaczony na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego. Apelujemy więc o odpowiedzialne i rozważne korzystanie z telefonu alarmowego - kończy rzeczniczka.