blog background
 
rozbrat: Oddolny Poznań
anarchizm, samorządność pracownicza, demokracja bezpośrednia
metka_epoznan
Rok w kulturze okołorozbratowej. Podsumowanie 2012 cz. 2
ok
72
not ok
18
liczba odsłon: 844

breakdanceKilka dni temu podsumowaliśmy rok 2012 w kulturze okołorozbratowej: działania w przestrzenni publicznej, udział w debacie na temat poznańskiej kultury, powołanie Anarchistycznej Klubo-Ksiegarni „Zemsta” , działalność wydawnicza Bractwa Tojki. Dziś prezentujemy cześć drugą podsumowania.

 „Nasze” czasopisma

2012 rok to też ciekawy czas w publicystyce „papierowej”. Przez blisko pół roku Romanowi Kurkiewiczowi, a także m.in. aktywistom związanym z Kolektywem Rozbrat czy Wielkopolskim Stowarzyszeniem Lokatorów, udawało się skutecznie anarchizować tygodnik „Przekrój”, który podejmował tematykę „prawa do mieszkania”, „buntu miast” czy wyzwolenia zwierząt. Punktem zapalnym i konsolidacyjnym był sprzeciw wobec wydawaniu publicznych pieniędzy na organizację mistrzostw Euro 2012, których społecznym koszt właśnie zaczynamy spłacać. „Przekrój” obszernie wspierał kampanię obywatelskiego protestu „Chleba Zamiast Igrzysk”, publikował polityczne komiksy m.in. krytykujące korporacyjny kapitalizm i neoliberalizm, włączał się w dyskusję na temat demokracji uczestniczącej i współczesnej myśli wolnościowej. Zachęcamy do odwiedzenia archiwum. Niektóre artykuły ze „starego” „Przekroju” wciąż możecie przeczytać na stronie rozbrat.org.

Niestety, w wyniku nacisków wydawcy (spółka Presspublika, wydająca też konserwatywno-prawicowy dziennik „Rzeczpospolita”) pismo zostało zmuszone do radykalnych zmian redakcyjnych oraz, co istotniejsze, swego profilu. Obecnie „Przekrój” prezentuje optykę liberalną, wspiera interesy pracodawców i popiera proces reformowania edukacji w kierunku oczekiwań tzw. rynku.

Minione 12 miesięcy to też nowe numery bliskich nam pism „Furia”„Rita Baum”„Miasta”, anarchistyczno - punkowego zine`a „Chaos w mojej głowie” ,  wreszcie – zupełnie „naszych” wydawnictw: „Inny świat” „Przegląd Anarchistyczny”. Wszystkie te publikacje zostały ciepło przyjęte przez czytelników, a nam pozwoliły skutecznie prowadzić debaty na ważne tematy społeczne i polityczne.

„Nasz” teatr

Miniony rok powitaliśmy wywiadem z Michałem Kmiecikiem, autor dramatu „Śmierć pracownika”, wystawianego na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu. O samej sztuce pisaliśmy: „Śmierć pracownika” to polski spektakl, który miał swoją premierę 16 grudnia w Teatrze Polskim w Poznaniu. Sztuka ma bardzo antykorporacyjny i antysystemowy przekaz a niedawne protesty oburzonych na całym świecie nadały jej aktualny kontekst. Sami twórcy, autor tekstu Michał Kmiecik oraz reżyser Iwo Vedral, podkreślają, że przedstawiają świat sklejony z klisz i schematów, w którym nieistotne jest prawdopodobieństwo, ponieważ głównym motorem działania jest czysty bunt i potrzeba odreagowania świata, systemu, który został nam dany jako jedyny i sprawiedliwy” (więcej czytaj TUTAJ).

Obszernie pisaliśmy o zaprzyjaźnionym Teatrze Ósmego Dnia, przede wszystkim o ważnej sztuce „Osadzeni”oraz o 20-leciu działalności tegoż przy ulicy Ratajczaka    (czytaj TUTAJ). Z tej okazji przypomnieliśmy słynny manifest „Powinność aktora”: „Winien być anarchistą, winien być czcicielem wolności, winien być bałwochwalcą wolności. Nieosiągalnej w życiu, niepojętej dla budowniczych społeczeństw, niebezpiecznej dla strażników niewoli” – pisała kilkadziesiąt lat temu Ewa Wójciak, a my uważamy słowa te za ciągle aktualne.

Warto też wspomnieć o sztuce „Firma” Pawła Demirskiego. 2 października w Teatrze Nowym odbyło się spotkanie przedpremierowe, wprowadzające w tematykę spektaklu. Jednym z panelistów był działacz Inicjatywy Pracowniczej i reprezentant Kolektywu Rozbrat – Jarosław Urbański. Sam autor tak pisze o swej sztuce: "Najnowsza historia polityczna Polski naznaczona jest pasmem rozmaitych afer. Większość z nich pozostaje nierozwiązana. Polskie afery żyją tyle, ile gazety codzienne. Emocjonują przez kilka dni i odchodzą w zapomnienie. Bezsilność polskiej demokracji względem tych wydarzeń to słabość, a może istota, obecnego systemu. Uwaga ludzi skupia się wokół przejawów, a nie powodów. Ile zakulisowych, korupcyjnych rozmów i niezgodnych z prawem zachowań nie ujrzało światła dziennego? Z iloma stenogramami nigdy się nie zapoznamy? Zresztą po co nam one, jeżeli nic z nich nie wyniknie?". Na stronach TVP można zobaczyć obejrzeć wypowiedzi uczestników FA  Jarosława Urbańskiego iMarka Piekarskiego  (spektakl „Dyskretny urok burżuazji”).

Również sam Rozbrat gościł w tym roku spektakle. Dzieci i ich rodziców zaprosiliśmy na „Dziwna gwiazdkę Louisa” , francusko – polski spektakl, który spotkał się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. Pisaliśmy o nim tak:   „To historia Świętego Mikołaja, niepodobnego do tego z reklam. To historia o Różowym Kapturku który chce uratować święta. Spektakl jest po polsku, ale i po francusku (dlatego, że jej autorka jest francuską - Anais)jest kierowany dla dzieci małych i dużych, ale zapewne dorośli też wyciągną z niego wiele mądrości.”.

Z kolei dla widzów poszukujących teatru nietypowego, alternatywnego zagrał Teatr Węgajty – o spektaklu „Ziemia B” można poczytać TUTAJ. Spektakl był częścią II Festiwalu Sztuki DIY w ramach którego wyświetliliśmy też film dokumentalny o The Living Theatre, legendarnej anarchistycznej grupie teatralnej działającej nieprzerwanie od końca lat 40. XX w.

Kino

Zeszły rok przyniósł też sporą obecność problematyki LGBT w kinie. Były to zarówno pojedyncze premiery, jak i całe przeglądy i festiwale. My rozpoczęliśmy 2012 recenzją niezależnego filmu „Zupełnie inny weekend”,piętnującego homofobiczne postawy we współczesnym społeczeństwie i wspierające walkę LGBT o własną podmiotowość .

W ramach Czwartkowych Spotkań Filmowych zapraszaliśmy na „Styczeń z filmami LBGT” [link do wydarzenia i plakatu], w ramach, którego wspólnie obejrzeliśmy cztery pozycje filmowe z najróżniejszych części świata. Były to "Yossi i Jagger"(2002) z Izraela, "Drugie życie Lucii"(2010) produkcji włosko-argentyńskiej, japońsko-brytyjski "Bent"(1997) oraz "Sekret Saszy"(2010) produkcji niemieckiej. Pokazy były jednocześnie okazją do integracji i wsparcia dla środowiska LGBT, wciąż muszącego walczyć o równość i poszanowanie swych praw.

Zorganizowaliśmy w maju pierwszy Q FEST, czyli projekcje filmów LGBTQ i nie tylko. Oprócz pokazów filmów z zaprzyjaźnionej z nami dystrybucji Tongariro Relaising odbyła się  prezentacja medioznawczyni i kulturoznawczyni Karoliny Sikorskiej o New Queer Cinema, wernisaż prac malarskich (olej na płótnie) artystki Dominiki Rzychoń oraz Żywa Biblioteka LGBTQ będąca projektem Stowarzyszenia Dni Równości i Tolerancji.

Staramy się monitorować rozwój queer ciemna. Dlatego opublikowaliśmy recenzję dwóch nowych obrazów z tego nurtu: „Zostań ze mną” oraz „Na zawsze Laurence” (czytaj TUTAJ). O filmach pisaliśmy: „To fabuły mocne, błyskotliwe i podchodzące do tematyki LGBTQ nowatorsko i niestandardowo – w jednym przypadku („Zostań ze mną”, polska premiera 26.10.12.) ukazujące losy bohaterów w sposób uniwersalny, w drugim („Na zawsze Laurence” polska premiera 09.11.12.) stwarzając postmodernistyczną hiperbolę, która przy jednoczesnym nawiązaniu do konwencji kina queer, autor je analizuje, stawiając mu wyzwania pod względem treści.”

Polecaliśmy film „Diaz: Don`t Clean Up This Blood” , w reżyserii Daniele Vicari opowiadającego o demonstracjach podczas szczytu państw G8 w Genui w 2001 r.  Diaz to nazwa szkoły, która pełniła funkcję centrum niezależnych dziennikarzy i noclegowni dla uczestników demonstracji. W noc z 20/21 lipca 2001 roku stała się ona areną bestialskiego najazdu oddziału policji, którzy dosłownie zmasakrowali 93 śpiące tam osoby. O filmie pisaliśmy: „Daniele Vicari odpowiadając na pytanie o to kiedy przyszedł mu do głowy pomysł nakręcenia filmu o tych wydarzeniach powiedział:  „Dokładnie pamiętam ten dzień. W lipcu 2008 roku zakończyła się pierwsza część procesu w sprawie szefów policji oskarżonych o masakrę w szkole Diaz. Wszyscy podejrzani zostali uniewinnieni. W tym momencie obecni na sali uczestnicy tej rzezi i ich rodzice zaczęli krzyczeć, że ten wyrok to hańba. Najbardziej utkwiła mi w pamięci pewna Niemka, która powiedziała, że już nigdy nie postawi stopy we Włoszech. To była chwila w której poczułem ogromny wstyd za moją ojczyznę. Nie mogłem uwierzyć, że coś takiego stało się w moim kraju.”

Realizacja filmu napotykała jednak na wiele trudności, w wywiadzie udzielonym serwisowi stopklatka.pl reżyser wspomina: „Przyznaję: nie było łatwo zrobić ten film. Domenico Procacciemu, który jest teraz być może najpotężniejszym producentem we Włoszech, pierwszy raz w historii inwestorzy odmówili pomocy jeszcze zanim przeczytali scenariusz. Wielkim wytwórniom wystarczyło poznać temat filmu, żeby nas przegonić. Ta sytuacja skończyła się zresztą na tym, że zdjęcia do "Diaz: Don't Clean up this Blood" nakręciliśmy w Rumunii.”. Film pokazało poznańskie Kino Muza, zebrał też bardzo pozytywne recenzje w prasie kulturalnej i filmowej.

More than music, more than food

Pod szyldem Jedzenie Zamiast Bombs / Food Not Bombs od lat wspieramy najbiedniejszych, wykluczanych mieszkańców, rozdając im w chłodne zimowo – jesienne, niedzielne popołudnia gorące wegańskie posiłki (w tym miejscu dziękujemy wszystkim tym, którzy nas w tym wspierają, pomagając gotować bądź dzieląc się produktami spożywczymi).

Uważamy, że najlepsza odpowiedzią na antyspołeczną politykę miasta i państwa jest oddolna samoorganizacja, oparta na zasadzie solidarności i pomocy wzajemnej. Pojawiamy się ze swym przekazem podczas ważnych wydarzeń społeczno – politycznych, takich jak demonstracja Chleba Zamiast Igrzysk. Jako antyfaszyści nowy sezon otwarliśmy pod hasłem „Nacjonalizm wywołuje wojny”, współpracę z mieszkańcami przeciwstawiając brutalnej sile odradzającej się skrajnej prawicy.

FNB wspierają też artyści i wykonawcy, związany z kultura ulicy. Znaczek JZB (i co za tym idzie wsparcie dla tej inicjatywy) możecie znaleźć na płytach:Miraho/DJ – Feel X „Rebelia Świadomości”, GaGa/Zielone Żabki "Alternatywne światy”, AJKS "Żółć", Kroolik Underwood "Gentelman Flow", Carper "Personalizacja krzyku". Sporym wydarzeniem było tez wydanie komiksowego zbioru „Czarne Papirochy”. Jego autor, Janek, od lat wspiera FNB i Kolektyw Rozbrat, projektując plakaty czy przygotowując okolicznościowe komiksy, związane z aktualnie toczonymi kampaniami społeczno – politycznymi. Pisaliśmy o jego twórczości tak: „Komiksy Janka mają niepowtarzalny charakter, często oparte są na prawdziwych wydarzeniach z życia poznańskiego środowiska wolnościowego i anarchistycznego, choć na swój sposób jest to zakamuflowane to jednak wielu naszych sympatyków rozpozna na pewno charakterystyczne wątki. Nie oszczędza nikogo i tak, obrywa się anarchistom, szkiełom, ćpunom, klechom, skłotersom, urzędasom i politykom.”.

Poza tym aktywiści FNB nakręcili też krótkie dokumentalne filmy, min. relacjonujące krótką historię skłotu Warsztat (FILM)

Nie możemy nie wspomnieć tez o innej inicjatywie spod znaku „more than music”: anarchistycznej sambie Rytmy Oporu. Chętnych do muzykowania zapraszamy w każdy poniedziałek o 20ej na Mała Koncertownię.

DIY

Wspieramy sztukę i kulturę DIY. W tym roku zaprosiliśmy na kolejne edycje Graffiti Festu oraz Festiwalu Sztuki DIY. Odbyła się też pierwsza edycja Dancers Jamu http://www.rozbrat.org/kultura/muzyka/3252-breakdance-na-rozbracie. O kulturze ulicy pisaliśmy tak: „Jest to nasza odpowiedź na rosnącą komercjalizację i utowarowienie graffiti oraz innych przejawów kultury i sztuki ulicznej, nasza odpowiedź na wszechobecne reklamy, które w bezpardonowy sposób wkraczają w nasze życie i naszą przestrzeń miejską.

Jest to wydarzenie 100% D.I.Y. bez dotacji i bez sponsorów organizowane dla ludzi zajaranych wolnością, niezależnością i możliwościami jakie daje graffiti!”. Oba te wydarzenia to część nowej inicjatywy: Rymy Oporu/ Rythms of Resistance. Na sam koniec roku pod tym szyldem zrealizowano koncert „Rebelia Świadomości”.

DIY to też niezależne koncerty zespołów z całego świata. W tym roku na deskach Rozbratu wystąpiły takie zespoły i wykonawcy jak: Kakofonikt (muzyka eksperymentalna, w ramach II Dnia Sztuki DIY), Iskra (anarchistyczny black metal), Dj Feel – X (hip hop/mesh-up, w ramach „Rebelii Świadomości”) czy Doom (legenda politycznego crust punka, w ramach 18. Urodzin Rozbratu). To także setki niezależnych wydawnictw, z różnych względów nam bliskich (np. „Na uschod!” kolektywu R.U.T.A., płyta zaopatrzona w ponad 100 – stronnicową książeczkę m.in. na temat Nestora Machno). 

Poza tym, wierni hasłu Emmy Goldman „if i can`t dance, it`s not my revolution”, zorganizowaliśmy szereg imprez tanecznych, w tym kolejne odsłony “Squat the electricity” – przedostatnia z nich poprzedzona została projekcją filmu nt. eksmisji, a dochód z niej przeznaczyliśmy na wsparcie dla eksmitowanych lokatorów.

Ukoronowaniem działań, tak w dziedzinie polityki, jak i kultury jest dla nas zawsze „lecie”, czyli nasze „urodziny”. W tym roku zaczęliśmy już w czwartek od pokazu filmów i spotkania w zaprzyjaźnionym Kinie Muza. Kolejne dni to pokazy filmów, koncerty, warsztaty, potańcówki i spotkania. Szczegóły TUTAJ. Odnotowaliśmy największą od lat frekwencje na urodzinowej imprezie. Dziękujemy! Jest to dla nas wyrazem wsparcia dla naszej wspólnych działań, na polu tak społeczno – politycznym, jak i kulturalnym. Walka trwa! 

Czytaj część 1 podsumowania

 
WASZE KOMENTARZE[1]
~Autor: zapomnieliście o Waszych "kulturalnych" bazgrołach na nowo malowanych ścianach. To dopiero pokazuje poziom kultury i wrażliwości artystycznej. !!!ŻENADA!!!
dodano: Piątek, 2013.01.11 11:52, IP:91.215.2.XXX
ok
14
not ok
15
odpowiedz|usuń
~Autor: ~Autor: zapomnieliście o Waszych "kulturalnych" bazgrołach na nowo malowanych ścianach. To dopiero pokazuje poziom kultury i wrażliwości artystyczne...
zamknij mordę :)
dodano: Piątek, 2013.01.11 13:09, IP:83.11.247.XXX
ok
3
not ok
13
odpowiedz|usuń
~Autor: ~Autor: zamknij mordę :)...
OOO kultura w stylu rozbratowym się pokazała...
dodano: Piątek, 2013.01.11 13:48, IP:91.215.2.XXX
ok
11
not ok
6
odpowiedz|usuń
avatarClamsCasino: ~Autor: OOO kultura w stylu rozbratowym się pokazała... ...
W całej okazałości , to jest ich forma dialogu.
dodano: Piątek, 2013.01.11 14:05
ok
11
not ok
14
odpowiedz|usuń
~Autor: ClamsCasino: W całej okazałości , to jest ich forma dialogu....
to raczej typowa wymian zdań między trollami, poziom komunikatu dostosowany do odbiorcy
dodano: Piątek, 2013.01.11 14:54, IP:83.238.74.XXX
ok
6
not ok
8
odpowiedz|usuń
avatarClamsCasino: ~Autor: to raczej typowa wymian zdań między trollami, poziom komunikatu dostosowany do odbiorcy...
Czyli wszyscy którzy maja inne zdanie to trolle , a kto w takim razie maluje po mieście bzdurne hasła w stylu mieszkanie nie przywilejem tylko prawem?
dodano: Piątek, 2013.01.11 15:02
ok
13
not ok
17
odpowiedz|usuń
~Autor: ClamsCasino: Czyli wszyscy którzy maja inne zdanie to trolle , a kto w takim razie maluje po mieście bzdurne hasła w stylu mieszkanie nie przywilejem tylko prawem?...
maluje je ten kto nie uważa hasła za bzdurne, malowania haseł na murach naprawdę nie wymyślono wczoraj i te bronienie czystości murów brzmi cokolwiek śmiesznie w świecie zaśmieconym przez komercyjne reklamy
dodano: Piątek, 2013.01.11 15:06, IP:83.238.74.XXX
ok
15
not ok
8
odpowiedz|usuń
avatarClamsCasino: ~Autor: maluje je ten kto nie uważa hasła za bzdurne, malowania haseł na murach naprawdę nie wymyślono wczoraj i te bronienie czystości murów brzmi cokolwiek...
Tylko te reklamy nie szkodzą włascicielą kamienic, powierzchni na których są i własciciel otrzymuje za to pieniadze . W wypadku tych bazgrołów to nie dość że są one szpetne i niestetycznie wykonane to krzywdzicie właściciela malując po jego powierzchni i narażacie na koszty.
dodano: Piątek, 2013.01.11 15:16
ok
9
not ok
16
odpowiedz|usuń
~Autor: ClamsCasino: Tylko te reklamy nie szkodzą włascicielą kamienic, powierzchni na których są i własciciel otrzymuje za to pieniadze . W wypadku tych bazgrołów to nie ...
Odpuść - za trudne - jedni nie zrozumieją a ci bardziej inteligentni nie chcą zrozumieć (przynajmniej do czasu gdy będą mieli własny dom więc i ścianę). Generalnie szkoda czasu. Miłego wieczoru życzę !!! wszystkim
dodano: Piątek, 2013.01.11 15:42, IP:91.215.2.XXX
ok
6
not ok
7
odpowiedz|usuń
~pp: ~Autor: maluje je ten kto nie uważa hasła za bzdurne, malowania haseł na murach naprawdę nie wymyślono wczoraj i te bronienie czystości murów brzmi cokolwiek...
To może zacznijcie bazgrać te swoje bzdety na jakiś starych ścianach, a nie na świeżo odmalowanych! Albo u siebie na Pułaskiego piszcie te bzdety (choć wiem, że stwierdzenie "u siebie" jest mocno nie na miejscu).
dodano: Piątek, 2013.01.11 16:32, IP:92.29.234.XXX
ok
9
not ok
7
odpowiedz|usuń
avatarClamsCasino: ~pp: To może zacznijcie bazgrać te swoje bzdety na jakiś starych ścianach, a nie na świeżo odmalowanych! Albo u siebie na Pułaskiego piszcie te bzdety (ch...
Przecież oni nic nie maja swojego po za starymi gaciami . Zajeli bezprawnie czyjś teren i nie chcą go opuscić , bandyterka .
dodano: Piątek, 2013.01.11 17:07
ok
8
not ok
19
odpowiedz|usuń
~Autor: ClamsCasino: Przecież oni nic nie maja swojego po za starymi gaciami . Zajeli bezprawnie czyjś teren i nie chcą go opuscić , bandyterka ....
sam masz chyba tylko stare gacie w głowie, bo rozumu u ciebie się nie uświadczy. Bandyci to właściciele działki co nabrali kredytów i uciekli. dyskusja z trollem jak zwykle kończy się tym że wychodzi szydło z worka, czyli zupełna pustka
dodano: Piątek, 2013.01.11 17:22, IP:83.238.74.XXX
ok
15
not ok
8
odpowiedz|usuń
avatarClamsCasino: ~Autor: sam masz chyba tylko stare gacie w głowie, bo rozumu u ciebie się nie uświadczy. Bandyci to właściciele działki co nabrali kredytów i uciekli. dyskus...
Właścicielem gruntów jest bank , a okopuje go banda hamów które próbuje narzucić swoje poglady społeczeństwu .
dodano: Piątek, 2013.01.11 17:46
ok
8
not ok
18
odpowiedz|usuń
~Autor: ClamsCasino: Właścicielem gruntów jest bank , a okopuje go banda hamów które próbuje narzucić swoje poglady społeczeństwu ....
kto jest faktycznie chamem najlepiej pokazują twoje komentarz. To praca czyni własność, czyli osoby które dbają o daną własność, ponoszą koszta jej utrzymania i ją użytkują są faktycznymi jej właścicielami. Bank niech sobie ściga papierkowego właściciela swojej papierowej własności
dodano: Piątek, 2013.01.11 21:29, IP:178.37.176.XXX
ok
14
not ok
7
odpowiedz|usuń
avatarClamsCasino: ~Autor: kto jest faktycznie chamem najlepiej pokazują twoje komentarz. To praca czyni własność, czyli osoby które dbają o daną własność, ponoszą koszta jej u...
Z tą wlasnoscia to jest ironia , bo nie sadze żeby ktoś takie bzdury wypisywał po tym co polska przeżyla za prl-u.
dodano: Piątek, 2013.01.11 21:40
ok
4
not ok
13
odpowiedz|usuń
~Autor: ClamsCasino: Właścicielem gruntów jest bank , a okopuje go banda hamów które próbuje narzucić swoje poglady społeczeństwu ....
Bank nie jest właściciele gruntu; właścicielem gruntu jest firma, której właściciel uciekł bo naciągnął bank spółdzielczy. :) Taka typowa historia rodem z czasów już nie PRL-u, gdzie jak wiadomo poszanowanie własności, tak zbiorowej jak indywidualnej, jest na porządku dziennym :)
dodano: Sobota, 2013.01.12 01:22, IP:77.254.164.XXX
ok
12
not ok
2
odpowiedz|usuń
avatarClamsCasino: ~Autor: Bank nie jest właściciele gruntu; właścicielem gruntu jest firma, której właściciel uciekł bo naciągnął bank spółdzielczy. :) Taka typowa historia r...
Skoro był zadłuzony w banku , to bank już pewnie dawno przejal tą ziemie .
dodano: Sobota, 2013.01.12 10:37
ok
5
not ok
14
odpowiedz|usuń
~Autor: ~Autor: Bank nie jest właściciele gruntu; właścicielem gruntu jest firma, której właściciel uciekł bo naciągnął bank spółdzielczy. :) Taka typowa historia r...
no właśnie jak napisałeś -"gdzie jak wiadomo, poszanowanie własności, tak zbiorowej jak i indywidualnej, jest na porządku dziennym"....... tak więc zgadzisz się że Wasi "kulturalni artyści" jakoś nie chcą uszanować własności tak zbiorowej jak i prywatnej bazgrząc różne durne duperele. Tym samym są tym samym co jak mówisz "złodziejska firma" to to również takiego poszanowania nie miała.
dodano: Sobota, 2013.01.12 20:23, IP:91.215.2.XXX
ok
3
not ok
3
odpowiedz|usuń
~Autor: ClamsCasino: Skoro był zadłuzony w banku , to bank już pewnie dawno przejal tą ziemie ....
Nie przejął, bo nie może. Wierzyciel nie staje się automatycznie właścicielem
dodano: Niedziela, 2013.01.13 17:16, IP:77.254.164.XXX
ok
0
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Autor: ~Autor: no właśnie jak napisałeś -"gdzie jak wiadomo, poszanowanie własności, tak zbiorowej jak i indywidualnej, jest na porządku dziennym"..........
Chcę powiedzieć po prostu tyle, że własność nie jest czymś świętym, czego dowodzą nie tylko skłoty, ale też państwo, prywatni właściciele, korporacje, kamienicznicy itd. Oraz że nadużywanie własności zdarza się równie często, a może nawet częściej, niż naruszenie własności. Wreszcie, że z posiadania biorą się niejednokrotnie większe zbrodnie, niż z okradania.
dodano: Niedziela, 2013.01.13 17:21, IP:77.254.164.XXX
ok
1
not ok
2
odpowiedz|usuń
~M.P.: ~Autor: Chcę powiedzieć po prostu tyle, że własność nie jest czymś świętym, czego dowodzą nie tylko skłoty, ale też państwo, prywatni właściciele, korporacj...
Otóż to!! Czyli, jak ktoś przyjdzie do waszej "księgarni" i wyniesie kilka książek nie płacąc za nie, a na resztę nasika się nie obrazicie, bo przecież własność to nie rzecz święta. Idąc dalej waszym tokiem rozumowania jak coś ukradnę z waszej księgarni i zostanę złapany na kradzieży to powiem że książki są prawem a nie towarem!, książki dla każdego!, jeszcze żeby nie było za mało nabazgram te hasła na waszych ścianach i witrynie. Powinniście być zachwyceni.
dodano: Wtorek, 2013.01.15 15:53, IP:79.186.129.XXX
ok
1
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
ROZBRAT
rozbrat.epoznan.pl
RSSsend_message
"Wolność bez socjalizmu to przywilej i niesprawiedliwość. Socjalizm bez wolności to niewola i brutalność."
M. Bakunin

"Parlamentaryzm jest najodpowiedniejszą formą organizacji dla społeczeństwa opartego na pracy najemnej i wyzysku mas ludowych przez posiadaczy kapitału."
Piotr Kropotkin--------------------------------------------------
Publikujemy tutaj jedynie cześć informacji i tekstów związnych z poznańskim ruchem wolnościowym, po więcej zapraszamy na www.rozbrat.org
--------------------------------------------------
POLECANE STRONY
rozbrat.org
przeglad-anarchistyczny.org
bractwotrojka.pl
ozzip.pl
federacja-anarchistyczna.pl
http://www.wsl-poznan.pl/
www.facebook.com/rozbrat?ref=hl
ARCHIWUM WPISÓW
Nielegalny lobbing deweloperów i poznańskie kliny zieleni (22 lut 2021)
Bierzemy sprawy w swoje ręce – produkujmy maseczki. Zrzutka na pomagam.pl (26 mar 2020)
Rozbrat – byliśmy, jesteśmy, będziemy! Groźba eksmisji Rozbratu po 25 latach istnienia (15 maj 2019)
Stanowisko OZZ Inicjatywa Pracownicza w sprawie pracownic i pracowników portierni w budynkach należących do miasta Poznania (23 lis 2018)
Policja inwigiluje i zastrasza aktywistów (1 lis 2018)
Program II Socjalnego Kongresu Kobiet (9 paź 2018)
Od 24 lat Rozbrat działa w Poznaniu (13 wrz 2018)
Stop betonowym parkom. Relacja ze spotkania z mieszkańcami Poznania (5 sie 2018)
Podsumowanie działań FA-Poznań w minionym 2017 roku (12 lut 2018)
Puder odpada coraz bardziej (24 sty 2018)
Nie stawiać znaku równości między anarchistami i narodowcami (18 lis 2017)
„Nacjonalizm nie przejdzie #2. Wygwizdujemy Winnickiego” - relacja (16 lis 2017)
Prawica rozpowszechnia fałszywe informacje, aby wzmocnić swoją pozycję w Poznaniu (10 lis 2017)
Antyfaszyzm to nie bojówka, antyfaszyzm to ruch. Nie daj się nabrać na fake news (9 lis 2017)
Nie dla ulicy imienia Ronalda Reagana! Tak dla ulicy imienia Jolanty Brzeskiej ! (2 lis 2017)
Dość nękania lokatorów! Oświadczenie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów i Federacji Anarchistycznej s. Poznań w sprawie tzw. regresów (18 wrz 2017)
Nowe europejskie granice w dobie kryzysu (31 sie 2017)
Przed nacjonalizmem bronimy się sami (9 sie 2017)
Sąd Najwyższy nie jest gwarancją demokracji (24 lip 2017)
Kolejna czyszczona kamienica – woda zalała mieszkania na Małeckiego 25 (16 lip 2017)
Nacjonaliści u Pallotynów - relacja z akcji (4 lip 2017)
Stop wycince! Cała Puszcza pod ochroną! - relacja uczestniczki FA- Poznań i Poznaniacy Przeciwko Myśliwym z obozu i akcji bezpośredniej w Puszczy Białowieskiej (14 cze 2017)
Upamiętniono kolejarzy zastrzelonych przez endeckie władze (27 kwi 2017)
Przemówienie Jarosława Urbańskiego z sobotniej demonstracji - Nacjonalizm nie przejdzie! (18 kwi 2017)
Przemówienie Anny Karoliny Kłys z sobotniej demonstracji - Nacjonalizm nie przejdzie! (12 kwi 2017)
Nacjonalizm nie przejdzie - relacja z demonstracji (9 kwi 2017)
Oświadczenie Wielkopolskiego Stowarzyszania Lokatorów w sprawie materiałów prasowych na temat społeczności imigrantów romskich pochodzenia rumuńskiego w Poznaniu. (21 mar 2017)
Chodź z nami na Manifę!! 5 MARCA, 14:00 pod Operą!!! (3 mar 2017)
6. rocznica zabójstwa Jolanty Brzeskiej – otwarcie skweru w Warszawie (1 mar 2017)
Ekonomia i migracja - Syryjscy uchodźcy w Turcji a globalny kapitał (24 lut 2017)
Nie warto być łamistrajkiem, dla Starbucksa - relacja z protestu (6 lut 2017)
Oświadczenie - STOP Odkrywkom! (29 sty 2017)
Przeciw terrorowi Assada i Putina! Stop rzezi w Aleppo! (17 gru 2016)
Ósma edycja ligi Freedom Fighters (15 gru 2016)
Stanowisko Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów w sprawie nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów (12 gru 2016)
Wszyscy jesteśmy chuligankami! – oświadczenie (26 paź 2016)
Blokada eksmisji – zamierzano wyrzucić sparaliżowanego mężczyznę „na bruk” (29 wrz 2016)
22 urodziny ROZBRATu (16 wrz 2016)
Pikieta lokatorska - Poznań miastem brutalnych eksmisji (28 lip 2016)
Oświadczenie - Poznań miastem brutalnych eksmisji (25 lip 2016)
Czerwiec 1956 r. Tren dla Romka Strzałkowskiego (28 cze 2016)
Stop policyjnej przemocy. Pikieta pod sądem (20 cze 2016)
Czeski anarchista prowadzi strajk głodowy w więzieniu (3 cze 2016)
Oświadczenie w sprawie brutalności policji i zatrzymania działaczy ruchu anarchistycznego (27 maj 2016)
Solidarność – było, minęło! Co dalej? Sprawozdanie ze spotkania (25 maj 2016)
Udana blokada eksmisji na bruk! (12 maj 2016)
Pikieta solidarnościowa z Łukaszem Bukowskim (8 maj 2016)
DEMONSTRACJA:SOLIDARNI Z ŁUKASZEM! DOŚĆ REPRESJI! EKSMISJE STOP! (6 maj 2016)
1st Sparring for Solidarity (5 maj 2016)
3 miesiące więzienia za blokadę eksmisji (28 kwi 2016)
Oświadczenie grupy Poznańscy Romowie w związku z artykułem, który pojawił się w Głosie Wielkopolskim (27 kwi 2016)
Freedom Fighters - seminarium z Marcinem "Różalem" Różalskim (19 kwi 2016)
Oświadczenie Federacji Anarchistycznej - sekcja Poznań, w sprawie rządowych planów zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej (8 kwi 2016)
Wolny Poznań i masowe eksmisje w roku 2016 (7 kwi 2016)
STOP WYCINCE! WALCZ O PUSZCZĘ! (31 mar 2016)
Zmarł Jędrzej "Stjup" Paluszczak (23 mar 2016)
Stop wycince! Walcz o Puszczę! (11 mar 2016)
Poznań:Tymczasowy nie oznacza pokorny! - relacja z 1 marca (4 mar 2016)
187 zniczy na 1 marca (2 mar 2016)
Poznaniacy Przeciwko Myśliwym - happening na Targach Myślistwa i Strzelectwa (15 lut 2016)
Rugowanie mieszkańców działek (28 sty 2016)
Oświadczenie - Stop inwigilacji! (20 sty 2016)
Nielegalna eksmisja powstrzymana! (19 sty 2016)
Sukces akcji antymyśliwskiej! (12 sty 2016)
STOP RASISTOWSKIEJ PRZEMOCY! NACJONALIZM PRECZ Z POZNANIA! (29 gru 2015)
Sprostowanie w sprawie rzekomego pobicia przez poznańskich Romów (25 gru 2015)
Przeciwko polowaniom (23 gru 2015)
Projekt muzeum-pomnika Grażyny Kulczyk i strategia uspołeczniania strat (19 gru 2015)
Rekordowe zyski i rekordy wyrzuconych z pracy (16 gru 2015)
Migranci romscy pochodzenia rumuńskiego w Polsce – relacja ze spotkania (16 gru 2015)
Szósta edycja Freedom Fighters za nami (15 gru 2015)
Pikieta w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (14 gru 2015)
FREEDOM FIGHTERS #6 (12 gru 2015)
Pikieta w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (11 gru 2015)
WSL domaga się wycofania roszczeń miasta przeciwko lokatorom (10 gru 2015)
Stop polowaniom!!! (8 gru 2015)
Popieramy strajk w Amazonie. Dość śmieciowych umów! (7 gru 2015)
Oświadczenie - Biuro Interwencji Lokatorskiej (3 gru 2015)
Solidarność naszą bronią! Zwalczaj lokalny ISIS! (29 lis 2015)
Solidarnie przeciwko rasizmowi i terroryzmowi! Nie dla podsycania fali nienawiści! (28 lis 2015)
Dlaczego wzrasta poparcie rządzącym (PiS)? (23 lis 2015)
Po zamachu w Paryżu polska prawica szuka winnych (16 lis 2015)
Oświadczenie na temat akcji antynacjonalistycznej (13 lis 2015)
Warszawa:Solidarność Zamiast Nacjonalizmu (10 lis 2015)
Rasizm STOP! (5 lis 2015)
Siła oporu lokatorskiego rośnie (29 wrz 2015)
"Gościnność" (24 wrz 2015)
Wiec „Uchodźcy mile widziani” - relacja (13 wrz 2015)
Dość łamania praw lokatorów – NIE dla czyszczenia kamienicy przy ul. Tylne Chwaliszewo 26 (11 sie 2015)
Solidarni z migrantami! Uchodźcy mile widziani! (8 lip 2015)
Poznański przewrót w polityce mieszkaniowej? (4 lip 2015)
59 rocznica Poznańskiego Czerwca. Obchody przed bramą HCP (29 cze 2015)
Porozmawiajmy o antysemityzmie – relacja ze spotkania (28 cze 2015)
Pikieta lokatorów i rozmowy z właścicielem kamienicy (22 cze 2015)
Pikieta lokatorska pod Aquanet (11 cze 2015)
Oświadczenie w sprawie odcinania wody w czyszczonych kamienicach (10 cze 2015)
Nacjonaliści chcą zniszczyć opozycję. Prezydent nie widzi problemu (9 cze 2015)
Oświadczenie w sprawie ataków nacjonalistów na skłot Od:zysk i Anarchistyczną Klubokawiarnię Zemsta (8 cze 2015)
Oświadczenie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów w sprawie planów nielegalnego wysiedlenia romskiego koczowiska (1 cze 2015)
Kosztem biednych, starych i schorowanych – pikieta przeciwko antylokatorskiej polityce miasta (29 maj 2015)
Ogólnopolskie akcje solidarnościowe z zatrzymanymi w Katowicach (21 kwi 2015)
Prezydenci i lokatorzy (26 lut 2015)
Prawo do miasta, czy prawo do wysiedleń? Czego broni wiceprezydent Wudarski? (22 lut 2015)
Czy politykę kulturalną w Poznaniu czeka zmiana? (25 sty 2015)
Pytania do Prezydenta Poznania i rady miasta (19 gru 2014)
Romowie uciążliwi? Poznański MOPR o uchodźcach ekonomicznych (18 gru 2014)
Powstrzymać eksmisje, uspołecznić politykę mieszkaniową (12 gru 2014)
Poznań – śmierdzące miasto (10 gru 2014)
Koniec karnawału w poście - Jaśkowiak kontynuatorem grobelizmu? (7 gru 2014)
„Prawo do miasta” i neoliberalna polityka wysiedleń (6 gru 2014)
Grobelny przegrał! Żadna władza nie jest wieczna! (1 gru 2014)
Kolejna brutalna eksmisja w Poznaniu (30 paź 2014)
Przedwyborcza kompromitacja Grobelnego (21 paź 2014)
Odwołane! Odwołane! (6 paź 2014)
XX lat nieposłuszeństwa! XX Urodziny Rozbratu! (18 wrz 2014)
Wybory samorządowe - karnawał co cztery lata? (3 wrz 2014)
Represje wobec poznańskiego środowiska anarchistycznego (18 lip 2014)
Czy nowe Studium Zagospodarowania będzie chyłkiem głosowane na Radzie Miasta? Oświadczenie (11 lip 2014)
Nie ma poszanowania praw obywatelskich, bez poszanowania praw socjalnych. W odpowiedzi na „Manifest Otwartej Akademii” (5 lip 2014)
Kliny zieleni zagrożone przez nowe studium zagospodarowania przestrzennego (4 lip 2014)
Rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 r. (26 cze 2014)
„Golgota Picnic”, czyli poznański sojusz fundamentalistów i władz (25 cze 2014)
Niewolnicy Apple - protest Inicjatywy Pracowniczej (17 maj 2014)
Pora zewrzeć szyki - relacja z dyskusji dot. zabudowy poznańskich klinów zieleni (12 maj 2014)
Zablokowana eksmisja na Matejki (24 kwi 2014)
"W interesie naszego bezpieczeństwa" - rzecz o podsłuchach i retencji danych telekomunikacyjnych (22 kwi 2014)
UAM - kafelki ważniejsze niż życie (26 mar 2014)
Dramatyczna sytuacja rumuńskich Romów w Poznaniu (24 mar 2014)
Ile jest w Poznaniu pustostanów? (19 mar 2014)
Sprzątaczki dostały wynagrodzenia! (13 mar 2014)
Protest na uniwersytecie - Sprzątnąć wyzysk z UAM! (10 mar 2014)
Czyściciel z Kórnika (8 mar 2014)
Konferencja na Od:zysku. Pustostany w ręce potrzebujących (6 mar 2014)
Personel sprzątający UAM walczy o zaległe wynagrodzenia (27 lut 2014)
Pomyślny finał walki lokatorów z ul. Hetmańskiej (19 lut 2014)
O powodach protestu przeciwko G-20 – głos skazanego za zamieszki (17 lut 2014)
„Nieznani sprawcy”… wcale nie tacy nieznani (3 lut 2014)
Anarchiści z Ukrainy: Prawicowi radykałowie są "koniem trojańskim" Janukowycza (24 sty 2014)
Film - Lokatorzy na sprzedaż (23 sty 2014)
Fanpage Rozbratu (20 sty 2014)
Uwagi do projektu Studium Uwarunkowań i Kierunków Rozwoju (19 sty 2014)
OŚWIADCZENIE W sprawie projektu zmian Studium przestrzennego dla Poznania (9 sty 2014)
Służby celne zmuszają kobiety do rodzenia. Czy mają do tego prawo? (9 sty 2014)
Nowy projekt studium skrojony na potrzeby biznesu (5 sty 2014)
Nacjonalizm w służbie komunizmu (12 gru 2013)
Jego Magnificencja Paralizator (7 gru 2013)
Nowy nacjonalizm. Dlaczego trup wyszedł z szafy? (5 gru 2013)
Winni są czyściciele kamienicy i miasto - oświadczenie (25 lis 2013)
Konferencja:Ludzie bez mieszkań, mieszkania bez ludzi. Pustostany a polityka miejska (20 lis 2013)
Oświadczenie ws. ataków z 11.11.2013 (12 lis 2013)
Dlaczego bronię Piotra Ikonowicza (7 lis 2013)
Odzysk (na razie) zostaje! – ale właściwie co z niego mamy? (5 lis 2013)
Ofiary mają się prawo bronić przed prawicowymi napadami (4 lis 2013)
Policja zatrzymała aktywistów z Od:Zysku (25 paź 2013)
Elity sprzedane! (18 paź 2013)
0,3% czyli "budżet obywatelski" (7 paź 2013)
Oświadczenie Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów i Federacji Anarchistycznej s. Poznań (4 paź 2013)
Oświadczenie w sprawie licytacji skłotu Od:zysk (3 paź 2013)
19 LECIE ROZBRATU (19 wrz 2013)
Pies ogrodnika czyli historia pewnej drukarni (5 wrz 2013)
Odzyskać galerie, zamknąć urząd miasta (2 wrz 2013)
Czyściciele kamienic i ich mocodawcy nadal bezkarni - relacja z pikiety (29 sie 2013)
Nowy numer Biuletynu Inicjatywa Pracownicza (9 sie 2013)
Urynowe wojenki (27 lip 2013)
Nie mają chleba? Niech jedzą ciastka! (17 lip 2013)
WOŁYŃ 1943 - KU PAMIĘCI (11 lip 2013)
Rap koncert pod Ceglorzem (3 lip 2013)
Rocznica Poznańskiego Czerwca - wiec pod bramą HCP (28 cze 2013)
Poznański Czerwiec 56’ – to nie tylko kolejna rocznica (24 cze 2013)
Clement Meric – zamordowany przez faszystów we Francji (18 cze 2013)
Wstrzymanie budowy fermy norek w Brześciu (15 cze 2013)
Protest: NEO BANK - NEO GANG! (11 cze 2013)
Popieramy turecką rebelię! Akcja solidarnościowa w Poznaniu (4 cze 2013)
"Nagroda" dla policji za pomoc w procederze czyszczenia kamienic (3 cze 2013)
Eksmisje - represje - policyjne porażki (15 maj 2013)
Hiszpańskie platformy przeciwko eksmisjom – wywiad (13 maj 2013)
"Walczymy o swoje od 1890” - 1 maja we Wrocławiu (3 maj 2013)
Za kratami więzień Łukaszenki (29 kwi 2013)
Protest przeciwko nowej fermie norek (8 kwi 2013)
Mieszkania dla ofiar czyścicieli kamienic. Protest (4 kwi 2013)
Bilety relatywnie staniały. Powstanie komunikacyjne trwa. (27 mar 2013)
Popieramy strajk generalny na Śląsku (26 mar 2013)
Z perspektywy sztuki krytycznej. Wywiad z Grzegorzem Klamanem (24 mar 2013)
BURŻUAZJA WRACA DO CENTRUM - film prod. SzumTV (22 mar 2013)
Za dużo, żeby umrzeć, za mało, aby godnie żyć (21 mar 2013)
Rada Miasta Poznania: „Spieprzaj Wójciak”. Oświadczenie (20 mar 2013)
W Kościele argentyńskim walka trwa (20 mar 2013)
Papież, który współpracował z reżimem (16 mar 2013)
Solidarni z lokatorami. Rusza zbiórka publiczna WSL (15 mar 2013)
Dostawić swojego taga. Wywiad z grafficiarzem (12 mar 2013)
Zero tolerancji dla policji (2 mar 2013)
Prokuratura i policja – karzące ramię właścicieli (26 lut 2013)
Politycy, profesorzy i homo-studentki (25 lut 2013)
Ochroniarze zamiast kluczy. Kolejne nielegalne wysiedlenie (21 lut 2013)
Partyjna fikcja czy horror? Polemika (19 lut 2013)
Pikieta pod NeoBANK - nie finansujcie czyścicieli kamienic (15 lut 2013)
O tym, jak Bazyliszek przestraszył się swojego własnego oblicza (12 lut 2013)
WSL w sprawie czyszczonej kamienicy przy ul. Piaskowej (9 lut 2013)
Kryzys finansów miasta uderza w dzieci (6 lut 2013)
Wina, kara i policyjne mandaty (1 lut 2013)
Robotnicy budowlani z Piaskowej nie podjęli dziś prac remontowych (31 sty 2013)
Śruba próbował eksmitować w środku zimy (24 sty 2013)
Polityka i mury (23 sty 2013)
Działalność Federacji Anarchistycznej w 2012 roku (21 sty 2013)
Już w środę Wielkopolskie Powstanie Komunikacyjne! Stop podwyżkom! (13 sty 2013)
Rok w kulturze okołorozbratowej. Podsumowanie 2012 cz. 2 (11 sty 2013)
Rok w kulturze okołorozbratowej. Podsumowanie 2012 cz. 1 (9 sty 2013)
Ruch lokatorski w Poznaniu. Podsumowanie 2012 (5 sty 2013)
Działania Inicjatywy Pracowniczej w 2012 r. Podsumowanie (3 sty 2013)
Stolarska: Akcja solidarnościowa (24 gru 2012)
Znowu pod sąd – za wspieranie lokatorów (20 gru 2012)
Po wodę do wojewody – protest lokatorski (19 gru 2012)
Pucek przestań pieprzyć. Przełomu w budownictwie komunalnym nie ma (15 gru 2012)
13 Grudnia - władza do robotników strzela zawsze celnie (13 gru 2012)
Czy zdrożeją bilety MPK? (10 gru 2012)
Poznań daje pracę? Kolejna idiotyczna kampania reklamowa miasta (6 gru 2012)
Przeciwko fermom futrzarskim - protest (28 lis 2012)
Nie będzie śledztw przeciwko policjantom - cd. samorozgrzeszającego się państwa (26 lis 2012)
Nie zmywajcie tej krwi – film o wydarzeniach w Genui w 2001 r. (22 lis 2012)
Oskarżony przez policję anarchista uniewinniony (21 lis 2012)
Zamach... (20 lis 2012)
Cena futra - śledztwo na polskich fermach futrzarskich (20 lis 2012)
Protest związków zawodowych (14 lis 2012)
Dyrektorska gangrena (12 lis 2012)
Bez wyzysku i nacjonalizmu. Oświadczenie w związku z 11 listopada (8 lis 2012)
Cuchnący barak dla matki z dzieckiem – czyli standardy według ZKZL (6 lis 2012)
Walizka. Historia zbąszyńskich Żydów (28 paź 2012)
W Cegielskim robotnicy domagają się podwyżek (27 paź 2012)
Czas na zmiany, nie na rozmowy (25 paź 2012)
Najbliższe wydarzenia, na które zapraszamy (22 paź 2012)
Demonstracja lokatorska - 20 października (19 paź 2012)
AMS rekwiruje prace poznańskich artystów z mFA (18 paź 2012)
Protesty, procesy, kontrole – konflikt w żłobkach trwa (15 paź 2012)
12 października - Dzień Björna Söderberga (12 paź 2012)
15 tys. pijanych rowerzystów siedzi za kratkami. Niepotrzebnie (9 paź 2012)
Usługi publiczne należą do wszystkich – demonstracja w Warszawie (7 paź 2012)
Gdzie wysiedlimy „trudnych właścicieli”? (6 paź 2012)
Lokatorki mówią - sytuacja społeczno-mieszkaniowa Poznania (5 paź 2012)
Przesiedlenia do kontenerów. Lokatorzy nie są niczego świadomi – ZKZL manipuluje (3 paź 2012)
Przeciwko polowaniom! W obronie dzikiego życia! (1 paź 2012)
Dwie debaty o mieście – partycypacja i mieszkalnictwo (30 wrz 2012)
Akcja protestacyjna w poznańskich żłobkach (27 wrz 2012)
Pierwszy mieszkaniec kontenera socjalnego (25 wrz 2012)
Polityka społeczna presji (23 wrz 2012)
Piknik na Stolarskiej - film (20 wrz 2012)
Policja inwigiluje gości zaproszonych do WTK (18 wrz 2012)
Solidarność z Jeremym ‘Anarchaosem’ Hammondem i innymi haktywistami (15 wrz 2012)
Koalicja dla Mieszkańców Stolarskiej. Podpisz apel! (13 wrz 2012)
Rozbrat ma 18 lat!!! (12 wrz 2012)
Mały polityk... Zaczipować go jak psa! (5 wrz 2012)
Finanse miejskie w zapaści (4 wrz 2012)
Oświadczenie w sprawie zajść podczas „dzikiej” eksmisji na ulicy Podgórze (2 wrz 2012)
Trwa brutalna eksmisja skłotu Warsztat (29 sie 2012)
Zaproszenie do solidarności ze Stolarską (28 sie 2012)
Pikieta pod domem biznesmena Gawrońskiego (25 sie 2012)
Anarchiści uniewinnieni (24 sie 2012)
Kim byli Sacco i Vanzetti? (23 sie 2012)
Niezwykle groźni osobnicy, sądzeni z kodeksu wykroczeń (15 sie 2012)
Stolarska zabarykadowana. Lokatorzy bronią swoich praw (13 sie 2012)
Literaci do piór! Bieda do kontenera! (12 sie 2012)
Wirtualne dochody z EURO (10 sie 2012)
Eugenika wersja light (8 sie 2012)
ZKZL chciał wyeksmitować matkę z dziećmi (6 sie 2012)
Mieszkańcy Baranowa protestują przeciwko fermie norek (6 sie 2012)
Tomczak oddawaj mandat! (1 sie 2012)
Brutalność poznańskiej policji (25 lip 2012)
Zajmujcie pustostany, miasto mięknie (22 lip 2012)
Stolarska bez wody, miasto bez przyszłości (20 lip 2012)
Tomczak oddawaj mieszkanie - pikieta (19 lip 2012)
Sądzony za udział w proteście lokatorskim (17 lip 2012)
Wesprzyj Fundusz Strajkowy dla pracowników Chung Hong (15 lip 2012)
“To be or not to be” – polityka mieszkaniowa Grobelnego (12 lip 2012)
Lokatorzy na Radzie Miasta (10 lip 2012)
Uderz w Grobelnego - odezwie się Pucek (9 lip 2012)
Dramat mieszkańców ulicy Stolarskiej - materiał telewizji Polsat (4 lip 2012)
Czerwiec 56: Robotniczy zryw i święta pamięć (2 lip 2012)
Rasizm – od lat to samo (30 cze 2012)
„Za tymi murami nie ma już Cegielskiego”. Robotnicze obchody Czerwca'56 (28 cze 2012)
Złomowanie Cegielskiego - wywiad w rocznicę Czerwca 1956 (28 cze 2012)
Co się dzieje w poznańskich żłobkach? Protest pracownic trwa (27 cze 2012)
Lokatorzy ze Stolarskiej walczą! (24 cze 2012)
Nie jesteśmy krajem białych niedźwiedzi. Sukces promocyjny Euro (20 cze 2012)
Kolejne szykany wobec lokatorów ze Stolarskiej (19 cze 2012)
Polacy, nic się nie stało? Euroklęska w mediach (17 cze 2012)
Śruba wprowadza terror, władze nie reagują (15 cze 2012)
EURO 2012 nie istnieje (13 cze 2012)
Policja inwigiluje Rozbrat (11 cze 2012)
Demonstracja "Chleba zamiast igrzysk" (11 cze 2012)
Wszystkie media trąbią (9 cze 2012)
9 czerwca zapraszamy na konferencję “Kryzys i Igrzyska – społeczno-polityczne konsekwencje" (6 cze 2012)
Euro 2012 – buraczana propaganda sukcesu (4 cze 2012)
Po pierwsze nie szkodzić. Protest na Wildzie (3 cze 2012)
Nie zabierajcie nam parku na lotnisko! (31 maj 2012)
Protest podczas otwarcia dworca przez Komorowskiego (29 maj 2012)
Kryzys na miarę naszych możliwości... (28 maj 2012)
Prezydent odjechał drogą zapasową – na marginesie sprawy lokatorskiej z perspektywy policjanta (25 maj 2012)
Sądzeni za protest w spr. Piaskowej (23 maj 2012)
Demonstracja 10 czerwca zgłoszona. Ruszamy o godz.14 spod Opery (21 maj 2012)
Pracownice żłobków: 10 czerwca wychodzimy na ulicę! (19 maj 2012)
Stracić zdrowie w kontenerze socjalnym (17 maj 2012)
(Akt.)Kamieniami w dzieci - neofaszyści próbowali zaatakować Festiwal Sztuki (13 maj 2012)
13 maja zapraszamy na Festiwal sztuki DIY (10 maj 2012)
Zamiast piłki nożnej polityka – dyskusja na temat Euro 2012 (9 maj 2012)
Praca do 67 lat? Władza wie lepiej (7 maj 2012)
Koniec studiowania za darmo? (6 maj 2012)
Protest mieszkańców przeciwko fermie norek (4 maj 2012)
500 lat Gułagu - pańszczyzna-ojczyzna (30 kwi 2012)
Puchar Euro w Poznaniu. Pikieta na powitanie (29 kwi 2012)
Rocznica protestu kolejarzy z 1920 roku (26 kwi 2012)
Spadkobiercy i lokatorzy. Jak miasto broni publicznego interesu? (25 kwi 2012)
Za horyzontem. Szkic o utopiach i alternatywach (24 kwi 2012)
Romowie do kontenera? Polityka imigracyjna w Poznaniu (22 kwi 2012)
Redaktor Wesołek będzie się bawić (19 kwi 2012)
Mieszkańcy nie chcą ferm norek (18 kwi 2012)
UAM knebluje studentów - dziekan WNS cenzorem (16 kwi 2012)
Oko za oko..... GW i antysemicka prasa (15 kwi 2012)
Orlik? Dość hipokryzji Grobelnego. Protest (13 kwi 2012)
Sytuacja w poznańskich żłobkach - będzie strajk? (11 kwi 2012)
Kolejna śmiertelna ofiara nacjonalistów (10 kwi 2012)
Cyrk Zalewski – Dwadzieścia niezbyt chlubnych lat! (9 kwi 2012)
Ubój rytualny, czyli prawa zwierząt kontra religijny biznes (7 kwi 2012)
Popieramy strajk w Hucie Batory (5 kwi 2012)
Pucek - "dobry" i "zły" glina (4 kwi 2012)
Strajk generalny w Hiszpanii - relacja poznańskich uczestników (3 kwi 2012)
Kolejne pikiety przeciw ZOO Centrum (2 kwi 2012)
W drugą rocznicę śmierci Marcela Szarego (1 kwi 2012)
Anarchiści z manuFAktury w sprawie emerytur (30 mar 2012)
Bezpłatny transport publiczny w stolicy Estonii - kiedy Poznań? (28 mar 2012)
Frankfurt: Blokada przemarszu neonazistów (27 mar 2012)
Historia z „Kuriera Poznańskiego”. „Gazeta Wyborcza” promuje antysemicki dziennik (25 mar 2012)
Wielka demonstracja w obronie warszawskiej Elby (24 mar 2012)
Finał eksmisji na bruk - mieszkanie na Nadolniku (22 mar 2012)
Strajk i głodówka pielęgniarek w Koninie (foto) (21 mar 2012)
Bałkański wieczór na Rozbracie (16 mar 2012)
Relacja z warszawskiej Manify (14 mar 2012)
Pracownice żłobków żądają negocjacji płacowych (12 mar 2012)
Czwarta edycja Kuchni Społecznej (11 mar 2012)
Eksmisyjna konfrontacja (7 mar 2012)
Elity pchają się do władzy? Na marginesie OFK (5 mar 2012)
Stałe zameldowanie w promocji, jedyne 35 000 złotych! (3 mar 2012)
Oblicze Poznania, którego nie da się ukryć (27 lut 2012)
O dojnej krowie, wielkiej kasie i pazernych cwaniakach (24 lut 2012)
Wycieczka "Drugie oblicze Poznania" - wsiądź, pojedź, zobacz (23 lut 2012)
Dość demokracji rynkowo – konkordatowej (21 lut 2012)
F-16: oszustwo i ignorancja (18 lut 2012)
Polscy Anonimowi o bitwie przeciw ACTA – fakty (16 lut 2012)
Spotkanie lokatorów z Poznania i Warszawy (13 lut 2012)
„Okrągłego stołu” społeczno-mieszkaniowego nie będzie (9 lut 2012)
Kolejny po ACTA zamach władz na swobody obywatelskie (7 lut 2012)
Co dalej z protestami przeciwko ACTA? (5 lut 2012)
Euro 2012 – kryzysowe mistrzostwa (3 lut 2012)
Konsultacje (1 lut 2012)
Likwidacja szkół i droga do nikąd. O demograficznych prognozach miasta (31 sty 2012)
Prawica i jej problem z ACTA (29 sty 2012)
Bez przywódców. Wywiad z Alanem Moore twórcą komiksu „V jak Vendetta” (29 sty 2012)
Zamieszki po demonstracji przeciwko ACTA (27 sty 2012)
Podpisano ACTA. Obalamy rząd! (26 sty 2012)
Gorący protest w środku zimy: ACTA Stop! (25 sty 2012)
Nie dla ACTA. Oświadczenie w sprawie demonstracji. (25 sty 2012)
Kim są Anonymous? (24 sty 2012)
STOP ACTA! Protest przeciwko cenzurze Internetu! (akt.) (22 sty 2012)
Krótszy czas pracy i godna emerytura dla każdego! (20 sty 2012)
Miejski monitoring wizyjny – cel i skuteczność vs. celowość i konieczność (2) (18 sty 2012)
Wiceprezydent Hinc odchodzi. Jedna głowa to za mało! (18 sty 2012)
Miejski monitoring wizyjny – cel i skuteczność vs. celowość i konieczność (1) (17 sty 2012)
Bezrobocie systematycznie wzrasta – co na to władze miasta Poznania? (16 sty 2012)
Krótkie podsumowanie działań anarchistycznych w 2011 r. (13 sty 2012)
Widmo krąży po siedzibie firmy, widmo pracownika... Wywiad z Michałem Kmiecikiem (12 sty 2012)
Opowieść o Bridgestone. Pracownicy znowu protestują (10 sty 2012)
Nie zgadzamy się na podwyżkę cen biletów MPK! (9 sty 2012)
Puste trybuny na miejskim stadionie. I co teraz? (7 sty 2012)
Radni PO i Grobelnego przeciw podwyżkom dla opiekunek ze żłobków (5 sty 2012)
Mniej szkół, więcej posterunków! (4 sty 2012)
Pogrzeb Jolanty Brzeskiej (2 sty 2012)
Podsumowanie 2011: Kulturalnie na i dookoła Rozbratu. (31 gru 2011)
Podsumowanie 2011: Represje wobec ruchu wolnościowego w Poznaniu (31 gru 2011)
Dziecko to nie koszt, Panie Prezydencie. (29 gru 2011)
Rewolucja, Powstanie Wielkopolskie i endecki marsz po władzę (27 gru 2011)
Dziś opłatek – jutro kontener (25 gru 2011)
Żadnych cięć, więcej funduszy na oświatę (22 gru 2011)
Powstało Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów (21 gru 2011)
Betlejem Poznańskie na Średzkiej (19 gru 2011)
„Eksmitowana dostanie mieszkanie?” Gazeta Wyborcza manipuluje (18 gru 2011)
Jest tanio, będzie drogo - Młodzieżowe Domy Kultury (18 gru 2011)
Wszyscy czyli nikt. O Poznańskim Kongresie Kultury (17 gru 2011)
Co dalej z "drukarnią"? Oświadczenie (16 gru 2011)
Gimnazja pod naporem algorytmu Grobelnego (15 gru 2011)
Ciekawe cytaty o stanie wojennym (14 gru 2011)
Prawicowy cyrk w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego (13 gru 2011)
Rozbrat i polska gentryfikacja na Occupy Hongkong (12 gru 2011)
Stan wojenny i prawicowi poplecznicy Jaruzelskiego (11 gru 2011)
Policja ściga lokatorów (8 gru 2011)
Mieszkańcy Polski umierają szybciej.... (7 gru 2011)
Żłobki piszą do prezydenta (6 gru 2011)
Żłobki blokują ulice! (4 gru 2011)
Chińska zupa czyli uniwersytet (2 gru 2011)
Konferencja prasowa pod specjalnym nadzorem (30 lis 2011)
Likwidacja gimnazjum - szkoła dla kościoła (29 lis 2011)
Wolny uniwersytet teraz!!! (27 lis 2011)
Nikt nie będzie nam mówił, co mamy robić. Wywiad z kibicem Lecha Poznań (25 lis 2011)
Początki radykalnego zawodowego ruchu kobiecego w Wielkopolsce (1) (24 lis 2011)
Obłęd nienawiści (21 lis 2011)
Puste lokale użytkowe ZKZL. Jak duże to straty? (21 lis 2011)
Sukcesy ZKZL: masowe eksmisje i czynsz w górę o 10 proc. (18 lis 2011)
Biurokratyczne i PRowe manipulacje ZKZL (17 lis 2011)
„Chciałbym być oficerem SS” - relacja zatrzymanej w Warszawie (14 lis 2011)
Co takiego uczynili antyfaszyści z Niemiec? (13 lis 2011)
Prysł mit narodowej jedności (11 lis 2011)
Poznaniacy na blokadzie w Warszawie (akt.) (11 lis 2011)
Wolność słowa po poznańsku: policja rozbija pikietę (10 lis 2011)
To jest myśliwiec na miarę naszych możliwości... (8 lis 2011)
11 listopada spełnij swój obowiązek (7 lis 2011)
Książę na Starym Mieście. Relacja subiektywna (5 lis 2011)
Poznań miastem eksmisji - audycja (4 lis 2011)
Protest mieszkańców powstrzymał zarządcę budynku (3 lis 2011)
Dramat mieszkańców kamienicy na ul. Piaskowej trwa (2 lis 2011)
Bójmy się porządnych obywateli (1 lis 2011)
Stadionowy populizm (30 paź 2011)
Lokatorzy pod urzędem miasta. Prezydent Komorowski ucieka? (28 paź 2011)
Brutalność eksmisji. Czy dalej będziecie milczeć? (27 paź 2011)
Film z brutalnej eksmisji na ul. Dąbrowskiego (27 paź 2011)