Pogoda jutro Pogoda Poznań
2-2
Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego
60-603 Poznań,
Al..Wielkopolska 11
Czy poleciłbyś to miejsce innym? Tak(1) Nie(0)

Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego
Towarzystwo powstało w Poznaniu w 1996 roku. Z inicjatywą utworzenia organizacji kultywującej pamięć i twórczość Feliksa Nowowiejskiego - wielkiego poznańskiego kompozytora, dyrygenta i organisty-wirtuoza, wystąpili miłośnicy jego muzyki. Ideę tę poparto wiele osób. Stały się one później członkami założycielami Towarzystwa. Wśród nich są m.in.: Jan Nowowiejski, ostatni żyjący syn Patrona, Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Rektor Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego, Dyrektor Filharmonii Poznańskiej i kompozytor prof. Andrzej Koszewski.
Towarzystwo w szczególności szerzy i pogłębia wiedzę o Feliksie Nowowiejskim oraz upowszechnia jego twórczość w Polsce i za granicą, poprzez muzykę promuje Poznań i Wielkopolskę w kraju i za granicą, popularyzuje muzykę organową, promuje młodych artystów-muzyków, zwłaszcza organistów.
Towarzystwo m.in. organizuje międzynarodowe konkursy organowe, festiwale muzyki pasyjnej i paschalnej, obchody jubileuszów związane z życiem i twórczością Feliksa Nowowiejskiego, prowadzi też salon muzyczny i muzealny.
Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego, znajdujący się w zrekonstruowanych wnętrzach „Willi wśród róż”, funkcjonuje jako placówka edukacyjna, kulturalna i artystyczna promująca życie i dzieło światowej sławy kompozytora – Feliksa Nowowiejskiego.
W Salonie odbywają się koncerty kameralne, jako kontynuacja tradycji rodziny Nowowiejskich z okresu międzywojennego i powojennego, wśród których szczególne miejsce zajmują występy młodych talentów – uczniów i studentów poznańskich szkół muzycznych.

(opr. Biuro ESK Poznań 2016)

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.