Pogoda jutro Pogoda Poznań
147
Reklama
Co osiągnie Kolejorz? Trener Skorża: mamy interesującą drużynę, którą stać na wiele
sk | aktualizacja: Piątek, 7 2021 roku, godzina 23: 1

Przed Lechem Poznań inauguracja sezonu 2021/22.

Co osiągnie Kolejorz? Trener Skorża: mamy interesującą drużynę, którą stać na wiele
fot. LT

Na początek rywalizacji w PKO Ekstraklasie Kolejorz podejmie Radomiaka Radom. Trener Maciej Skorża nie ukrywał na konferencji prasowej, że to dla niego rywal szczególny, bo pochodzący z rodzinnego miasta. - Dla mnie najgorszy na początek - zdradził. Radomiakowi zamierza jednak kibicować dopiero od 2. kolejki, a teraz skupia się wyłącznie na swojej drużynie, choć przyznał, że starcie z beniaminkiem zawsze jest niewiadomą. - Poczynili transfery, wzmocnili się więc w stosunku do sezonu, w którym wygrali 1. ligę. Na pewno nie możemy liczyć, że wygramy małym nakładem sił, to może nas zgubić. Przed każdym treningiem w tym mikrocyklu uczulałem zawodników, że nasz poziom motywacji musi być co najmniej na takim poziomie jak u rywali. Tylko wtedy mamy szansę na dobry wynik - mówił szkoleniowiec.

Trenera Skorżę pytano m.in. o to jak na chwilę obecną ocenia siłę swojego zespołu. - Mamy bardzo interesującą drużynę, którą stać naprawdę na wiele. Jestem mocno zbudowany odmianą niektórych zawodników i mam nadzieję, że kibice zobaczą to już w piątek - zapewnił. Piłkarze wylali wiele potu w okresie przygotowawczym, a bieganie ma być jedną z ich mocnych stron. - Zawodnicy wykonali bardzo ciężką pracę. Pod wieloma względami jestem optymistą i myślę, że przyniesie ona efekty - przyznał opiekun Kolejorza. - Od pierwszego meczu chcemy wygrywać, szczególnie na naszym stadionie. Sam jestem ciekaw jak będzie to funkcjonować, jest wiele nowych pomysłów taktycznych. W sparingach było wiele momentów, które napawały mnie optymizmem, były też słabsze, więc ważne będzie dobre zarządzanie meczem - dodał.

W ostatnich dniach głośną kwestią był bojkot domowych spotkań Kolejorza, ogłoszony przez kibiców z Kotła. W praktyce oznacza to, że przy Bułgarskiej zabraknie prawdopodobnie np. zorganizowanego dopingu. Trener Skorża odniósł się na konferencji prasowej również do tej sprawy. - Wiem jak ważny jest doping kibiców, bez niego ostatnie mistrzostwo Polski byłoby trudne do zdobycia, o ile w ogóle możliwe. To na pewno nie jest dobra sytuacja. Mogę mówić tylko za siebie jako trener, że chciałbym, żeby ten stadion tętnił życiem, niósł drużynę dopingiem. Nie ukrywajmy: przed nami bardzo trudny sezon. Wiemy jak wyglądają inne drużyny i musimy wykorzystać wszystkie dostępne rezerwy, a pełny, dopingujący stadion jest bezcenny - podsumował Maciej Skorża.

Pierwszy gwizdek o 20:30. Wejściówki wciąż można nabywać na www.bilety.lechpoznan.pl.

SONDA
Jak sezon 2021/22 zakończy się dla Kolejorza?
Mistrzostwem
Miejscem na podium
Miejscem od 4. do 9.
Miejscem od 10. do 15.
Spadkiem
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Pożar lokalu gastronomicznego na ulicy Kościelnej
Po godzinie dziewiętnastej straż pożarna została wezwana do pożaru lokalu gastronomicznego ZUOM na ulicy Kościelnej. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.
więcejCzytaj więcej | Środa, 2017.11.15 19:55
Trwa antyfaszystowska manifestacja
Po godzinie siedemnastej tłumy manifestantów i kontrmanifestantów pojawiły się w rejonie pubu Reduta przy ulicy Strzałowej. Obie strony konfliktu rozdziela policja.
więcejCzytaj więcej | Środa, 2017.11.15 17:35

WASZE KOMENTARZE[1] [2]
~Kibic: Niczego się nie spodziewam, nie chodzę od dwóch lat na tą pseudo piłkę, szkoda czasu i pieniędzy. Ciekawiej jest na meczach okręgówki ;). Znowu jakieś gówniane transfery które nic nie dadzą.
dodano: Piątek, 2021.07.23 13:56, IP:37.30.20.XXX
ok
6
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Autor: Penera
dodano: Piątek, 2021.07.23 16:21, IP:85.221.135.XXX
ok
1
not ok
0
odpowiedz|usuń
~stasio z kopernika: jak cala liga sie w tym sezonie podlozy lechowi moze mistrzostwo wywalcza hehe
dodano: Piątek, 2021.07.23 17:19, IP:109.173.159.XXX
ok
2
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Autor: Współczuję wiary
dodano: Piątek, 2021.07.23 18:59, IP:2XXX
ok
1
not ok
0
odpowiedz|usuń
~Autor: Po słowach Skorzy: padł pusty śmiech na sali
dodano: Sobota, 2021.07.24 07:36, IP:77.65.102.XXX
ok
0
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.